Міста ІталіїШопінг тур в Мілан: від економ – до преміум класу

Шопінг в Мілані — мрія всього життя для одних і неодмінний пункт туристичної програми для інших, що вже став традицією. Якщо ви потрапили до цього міста, побувати в його бутіках та аутлетах варто хоча б раз. Залишилося тільки дізнатися, у яких саме.

Автор: Ольга В.

9 хвилин читання

Шопінг у Мілані: що, де, коли

Що головне у питаннях шопінгу по-міланськи? Правильно, кількість грошей, які потрібно брати із собою. Тому одразу постарайтеся розрахувати свої сили.

  • Економ-шопінг. За бажання можна цілком укластися в 500–600 євро: бюджетних аутлетів досить багато. Але і там ви на вказану суму зможете купити лише кілька речей — про якесь суттєве оновлення гардероба не йдеться.
  • На оновлення сезонного гардеробу (у mass-market, не брендові бутіки та аутлети) піде близько 1500 євро. На повний комплект (15-20 речей) - 3-4 тис.
  • Чоловічі речі в середньому коштують дорожче за жіночі. Діловий гардероб марок середнього рівня обійдеться в 1700-2000 євро, вище рівнем - вже 4500-5000.

Ну а тепер про приємне. Ви можете повернути сплачений з усіх покупок податок на додану вартість. Вийде близько 10% від усієї суми витрат. Зверніть увагу, що повернення можна отримати на суму, що не перевищує 1000 євро. У Мілані повернення можна отримати в аеропорту або прямо в одному з найбільших універмагів міста La Rinascente.

Ще один спосіб заощадити під час шопінгу — придбати спеціальну картку знижок. У великих мережевих магазинів одягу такі програми є практично завжди: знайдіть інформаційний стенд або запитайте співробітників: у більшості випадків вони розуміють англійську.

Куди піти за покупками у Мілані

У Мілані шість заміських аутлетів та незліченна кількість розташованих у межах міста магазинів та бутіків. Описувати все просто немає сенсу. Зате про знакові місця варто дізнатися детальніше.

Ми говоритимемо не лише про окремі бутіки, магазини та аутлети — характерна особливість Мілана в тому, що місцеві магазини одягу розподіляються за ціною. У ряді випадків це дуже зручно - ви просто приходите в певний район і вибираєте, вибираєте, вибираєте.

Район Piazza Duomo

Центральна площа Мілана - не тільки одне з головних місць для туристів, але на ньому ще й розташовується чимало бутиків. Причому не треба думати, що тут є величезні ціни: на центральній площі міста працюють магазини широко відомих бюджетних марок. Це Zara, Benetton, а також H&M.

Для тих же, хто віддає перевагу маркам вищого цінового сегменту, на П'яцца-Дуомо відкривається море можливостей.

Насамперед зайдіть до галереї Віктора Іммануїла: вона точно є одним із головних претендентів на звання найрозкішнішого торговельного комплексу Мілана. Versace, Gucci, Armani, Prada та Louis Vuitton мають тут свої флагманські магазини. Існують і більш демократичні бренди, які можуть бути не дуже знайомі нашим співвітчизникам. Насамперед це «Луїза Спаньолі» та «Масімо Дутті».

Навіть якщо ви не можете собі дозволити речі, виставлені на вітринах галереї Vittorio Emanuele, зайдіть сюди хоча б для того, щоб помилуватися. Вражень буде маса — тим більше, що тут неподалік знаходиться свята святих оперної музики, театр La Scala, до якого з галереї є прямий прохід.

Вулиця Vittorio Emanuele II

Гучна, ніколи не спляча вулиця — один із знакових пунктів на туристичній карті кожного поважного мандрівника. Тут завжди багатолюдно, багато молоді. Як наслідок — і бутіки: все досить демократичне, багато молодіжного одягу.

Магазини Corso Vittorio Emanuele II - відмінний варіант для тих, хто віддає перевагу практичному міському одягу: це типовий mass-market (хоча і з відмінним асортиментом - у тому числі і для дітей). Верхній його сегмент з представленого тут Michael Kors і Pinko, є один з флагманських магазинів Max Mara.

Площа Сан-Бабіла

Носить неофіційну назву «чоловічого модного району», оскільки тут розташовано одразу кілька магазинів чоловічої моди, а також нев'янучий фірмовий «Дизель» (на розі з вулицею Віктора Еммануїла). Молодь на площі Сан-Бабіла також традиційно відвідує флагманський магазин Guess.

На площі можна знайти брендові речі для чоловіків різного віку. Зверніть увагу на офіційний магазин Boggi Factory – міланський автентичний бренд пропонує і класику, і строгі urban-моделі, а також взуття. Все досить непогано і за ціною, і за якістю. Єдине, що варто враховувати — розміри тут лише до 52-го. Якщо цього мало, то по діловий чоловічий костюм чи брендову сорочку краще вирушати в аутлети — там вибір значно більший.

Модний квартал (Quadrilatero della Moda)

Люкс, VIP, преміум - назвіть цей район Мілана як хочете: сенс від цього не зміниться. У Модному кварталі зосереджено більшість флагманських бутіків легендарних брендів, відомих усьому світу.

Короткий путівник по Модному району:

  • бюджетні магазини розташовані за «корсо Буенос Айрес»;
  • за молодіжною модою вирушайте на віа-Торіно;
  • якщо до душі більше вінтаж та штучна дизайнерська робота, ласкаво просимо на віа-чезаре-коренті: від неї до самої Corso Genova можна знайти масу всього цікавого.

Словом, алгоритм дій простий: якщо у вас є гроші, і чималі - приходьте. Якщо ні — все одно приходьте, щоб поринути в унікальну атмосферу та отримати можливість не лише подивитися на шикарні вітрини, а й відпочити в одному з ресторанів чи кафе.

Що ж до асортименту бутиків Кварталу, то в них, як ви розумієте, приходять не за величезним вибором. Зате кожна річ, куплена тут, буде вам дорога — у прямому і переносному сенсах.

Галерея Рінашенте (Rinascente)

Цей 10-поверховий магазин одягу — оптимальне рішення для тих, хто не хоче витрачати час на пошуки та готовий заплатити більше задля його економії. Чому? Все просто - тут зібрані брендові речі, пошуки яких за іншими аутлетами і бутіками можуть зайняти не один день. Наприклад, тільки в Рінашенті можна знайти автентичні, саме міланські марки, які не мають своїх магазинів, а також колекції деяких молодих дизайнерів.

Крім того — і це важливо — Рінашенте працює до 10-ї вечора, на відміну від переважної більшості брендових бутіків. Це дуже зручно: якщо ви не знайшли щось під час шопінгу в інших місцях, завжди можна використовувати цей універмаг як запасний варіант.

Рінашенте — справді дорогий магазин. Але й тут є кілька способів заощадити. Перший лайфхак: де-факто розпродаж тут починаються за декаду до офіційних, і це чудовий шанс отримати ще не розібраний асортимент з хорошими знижками. Нагадаємо, що розпродажі в Мілані розпочинаються в першу суботу січня та липня.

Другий секрет - ретельно стежити за сайтом ( https://www.rinascente.it/ ). Можна "спіймати" до -30% на різні колекції поза sales-періодом.

Торговий центр Il Centro

«Іль Чентро» відкрився порівняно недавно — 2016 р., але миттєво став широко відомим серед любителів шопінгу. Тому є кілька причин.

Перша: розміри (один із найбільших на континенті — 120 тис. м 2 ). Тут понад 2 сотні магазинів, де можна знайти одяг на будь-який смак. Друга: тут є гарний економ-клас із гідною репутацією, наприклад, ірландський бренд Primark та ще з десяток бюджетних марок. Ну і, нарешті, гарний вибір у середньому ціновому сегменті – Bershka, Stradivarius, Prima Donna та Imperial. Рекомендується для тих, хто не обтяжений великим бюджетом, але хоче придбати якісні речі.

Scalo Milano

Окраїна Мілана – непогане місце для того, щоб оновити гардероб. Тут розкинувся цілий район з відмінною комерційною інфраструктурою: від торгових павільйонів до ресторанів і розваг. Рекомендується їхати сюди цілий день, та ще й у хорошій компанії — така подорож точно запам'ятається надовго.

У «Скало Мілано» дуже зручно марковані магазини. Уважно дивіться на двері: якщо на ній вказано символ «білий гудзик», то тут можна знайти пропозиції зі знижкою від 30 до 70 % весь рік. Якщо гудзик чорний — у продажу є нові колекції. Якщо чорно-біла — відповідно, тут найбагатший вибір колекційних речей та пропозицій із знижками.

D-Magazine

Найпопулярніший міланський аутлет - точніше, ціла мережа аутлетів, що відрізняються широким асортиментом. Причина проста: тут продаються торішні колекції, які не були реалізовані у тому самому Рінашенті. Однак це не означає, що тут продаються лише речі для обраних.

Знижки перевищують 50% - особливо часто на взуття. Але навіть такий солідний відсоток економії все одно не надто вражає через надто високу початкову ціну. До асортименту немає претензій: він дуже великий — від спортивної худорі до вечірньої сукні-коктейль. Зверніть увагу на речі від «Ральф Лоран» та Balenciaga, які користуються особливою популярністю через чудове поєднання «ціна/якість».

Крім великих цін, D-Magazine можна справедливо звинуватити і в незручності. Продавців мало, а речі часто не сортовані – хаос присутній. Якщо ви відвідали цей аутлет і не знайшли, що шукали, звинувачуйте у цьому саме його. В іншому вердикт приходити обов'язково.

Відповідні тури в Італію

Читайте статті про подорожі в італію: цікаві місця, поради, та багато іншого.

Більше з цієї категорії

Читайте також інші статті з категорії Міста Італії

Отримуйте ексклюзивні ціни